امروز    ۶ ام  بهمن  ماه, سال  ۱۳۹۹
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
تکنیک آزادسازی و ذخیره سازی انرژی ذهنی با حذف برخی تصمیم گیری ها

تکنیک آزادسازی و ذخیره سازی انرژی ذهنی با حذف برخی تصمیم گیری ها

تکنیک آزادسازی و ذخیره سازی انرژی ذهنی با حذف برخی تصمیم گیری ها

 

نتایج یک تحقیق که در دانشگاه معتبر کلمبیا انجام شده است نشان می دهد ما روزانه دست کم با ۷۰ تصمیم گیری مختلف مواجه هستیم. برخی از این تصمیم گیری ها کوچک هستند، مثل اینکه غذا چه بخوریم یا چه بپوشیم؟ اما بقیه آنها تصمیمات دشوارتری هستند، مثل انتخاب بین دو پیشنهاد کاری، عزیمت به کشوری جدید و یا کنار گذاشتن یک فرد ناسالم از زندگی یا سرمایه گذاری پنجاه درصدی در یک حوزه خاص یا تغییر پایتخت یا رفراندوم یا …. بنابراین برخی از تصمیمات انرژی بر هستند.

تکنیک آزادسازی و ذخیره سازی انرژی ذهنی با حذف برخی تصمیم گیری ها

حالا یک تکنیک کاربردی و ساده اما موثر را برای تصمیم گیری با هم مرور می کنیم:

یکی از تکنیک هایی که برخی به کار می برند خیلی ساده است: آنها تصمیمات کوچک را تبدیل به روتین می کنند و عملا حذف می کنند. تصمیم گیری مثل یک عضله عمل می کند. وقتی در طول روز به دفعات از آن استفاده کنید انرژی خود برای عملکرد موثر را از دست می دهد و خسته می شود. یکی از بهترین تکنیک هایی که برخی برای کنار آمدن با خستگی ناشی از تصمیم گیری به کار می گیرند، حذف تصمیمات کوچک با تبدیل آنها به روتین روزانه است. این کار منابع ذهنی شما را برای تصمیمات پیچیده تر نگه می دارد.

یقه اسکی سیاهی که استیو جابز هر روز برای کار می پوشید را همه می شناسیم. این نوع پوشش نتیجه ساده روتین های روزانه ای است که با هدف کاستن از خستگی ناشی از تصمیم گیری انجام می شوند. این نشان می دهد وی از توانایی محدود انسان در تصمیم گیری های روزانه آگاه بوده اند. این ذهن را ذهن کسی که ۲۴ نوع کت و ۳۵ شلوار و ۲۲ پیراهن دارد و باید بین این همه گزینه دست به انتخاب بزند مقایسه کنید.

بگذارید دو مثال بزنم: به جای اینکه هر روز در مورد صبحانه، ناهار و شام خود فکر کنید، آن را تبدیل به یک روتین کنید. بگذارید ذهن تان به امور دیگر بپردازد و به جای اینکه در مورد رفتن به مراکز تفریحی و یا رستوران فکر کنید، بگذارید هر دفعه اپلیکیشن ها با پیشنهادهایی که به شما می دهند هم بار تصمیم گیری شما کمتر کنند و هم هر دفعه با یک پیشنهاد جدید و غیرمنتظره روبرو شوید.

تحلیل راهبردی:
مغز انسان فوق العاده است و کارهای بی نظیری می تواند انجام دهد. اما به همان اندازه می تواند ضعیف شود. بنابراین ما باید به خوبی از آن استفاده کنیم. مدیریت مصرف انرژی و اختصاص توان مغز به موضوعات و مسایل اصلی تصمیم گیری می تواند در افزایش کارایی مغز و در نهایت مطلوبیت زندگی و کار ما موثر باشد. آنچه آموختیم این است که تصمیم نگرفتن خود یکی از بهترین تکنیک های افزایش توان تصمیم گیری است.

مقالات مربوط به مدیریت را از طریق همین لینک مطالعه کنید.

منبع : برداشتی آزاد از سایت inc

درباره ی وحید منوچهریان

مدیر مجله اینترنتی آنالیزِ برندینگ کارشناس ارشد مدیریت کارآفرینی از دانشگاه تهران و کارشناس مدیریت بازرگانی، تخصص : دیجیتال مارکتینگ، دیجیتال برندینگ، بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) طراحی وب، گرافیک و ...

مطلب پیشنهادی

حقایقی درباره شما و ارتباط با مشتری

حقایقی درباره شما و ارتباط با مشتری

حقایقی درباره شما و ارتباط با مشتری  مشتری رییس است تمام چیزهای که متعلق به شماست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =